Be Balanced na Umení byť ženou

Sobota ráno, hotel Double Tree Hilton. Stovky žien, pestrosť farieb i štýlov oblečenia. Ženy v džínsoch i maxi sukniach, kostýmčekoch aj šatách. Ženy, ktoré si darovali tento deň plný inšpiratívnych zážitkov.

              Tím Be Balanced prichádza na konferenciu Umenie byť ženou. Prichýlili nás v miestnosti pre organizačný štáb a prednášajúcich. Odkladáme si veci, posilníme sa dúškom čerstvej kávy a vyrážame  si obzrieť sálu 2.  V dvojke o chvíľku prednáša naša Martina na tému „Sebavedomie či seba-vedomie? Sila zvnútra či zvonku?“. Ešte rýchla kontrola techniky, nachystanie prezentácie a neodmysliteľný mikrofón. Maťka je tvor málo statický :-), preto volí mikrofón k ústam. Sála sa pomaly napĺňa. Pred Martinou v „našej“ sále prednáša Mimi Šrámová, zakladateľka sladkej firmy Chez Mimi Bakery. Mimi je dynamická, sympatická, uveriteľná a taká bola aj jej prednáška o budovaní vlastnej značky. Ak ste priateľom zákuskov, čo lahodia chuti i oku, prišli by ste si na svoje.

              Nastáva čas vyhradený pre Martinu. Delí sa s publikom nielen o svoj príbeh, ale aj o veci, ktoré jej pomohli nabrať to správne seba-vedomie. O užitočnosti poznať samú seba. O skúsenosť, že niekedy je namieste spriateliť sa so svojimi nedokonalosťami, zmieriť sa s nimi a niektoré si aj obľúbiť ako najlepšieho priateľa. O poznanie, že o vlastné šťastie a každodennú radosť zo života je potrebné sa starať tak, ako sa staráme o druhých. Sála je plná do poslednej stoličky. Niektoré ženy postávajú po okrajoch miestnosti, iné si bezprostredne sadli na koberec. Martinino rozprávanie sa páčilo – v priebehu konferencie dostáva veľmi sympatický a láskavý feedback od rôznych žien. 

              Zaujalo nás veľa rečníkov a tém. Keďže prebiehajú súčasne v troch sálach, museli sme si vybrať. Niekedy to vôbec nebolo ľahké. V sále 1 Adela spovedá herečku, redaktorku, spisovateľku Vlastinu Kounickú Svátkovú. Je to rozprávanie o živote a najmä o jej najnovšej knihe s názvom „Prostor pro duši“. Pokračujeme ďalej prednáškou Aleša Bednaříka „Mýty a pravda o šťastí“. Aleš je skvelý rečník, autentický, na nič sa nehrá a veľmi otvorene hovorí o osobnom šťastí, o potrebe nespoliehať sa na osud či náhodu, ale svoje šťastie si cieľavedome budovať. Otvoril aj kontroverzné témy, s ktorými niektorí súhlasili a iní nie. Ale ako hovorí Aleš – nie je podstatné čo hovorím ja, ale čo vám osobne funguje. Robíme si dlhšiu prestávku, nielen na čaj či kávu, ale aj na rozhovory, taký malý networking so zaujímavými ženami či priateľkami, ktoré sme tu stretli.  Posledná prednáška, ktorú sme navštívili, bola prednáška Dušana Plichtu o zdravom stravovaní pre ženy. 

              Je večer. Odzneli posledné prednášky, sály sa pomaly vyprázdnili. Deň ešte nekončí, pokračuje večerným programom s Adelou Vinczeovou a jej hosťami – Jaroslavom Dušekom a Tomášom Klusom. Hostia sú skvelí. Ich rozprávanie vonia človečinou, nadhľadom i humorom, je krásne obohatené Tomášovými pesničkami. Veľakrát v priebehu večera sála buráca smiechom, nie a nie to zastaviť. Veď načo aj, lepšie ukončenie dňa nevymyslíte.  Čo vám poviem – bol to super deň.